Tři setiny od medaile

Vydáno dne 30. 07. 2007 (počet přístupů 4026)

Na 9. olympijském festivalu evropské mládeže (EYOF) v Bělehradě čeští kadeti na medaile v plavání nedosáhli. Nejblíže k ní měl plavec Motorletu Michal LEDL (91) na trati 50 m volný způsob. Ve finále jeho čas 24:12 stačil na čtvrté místo. Pouhé 3 setiny vteřiny tedy scházely k bronzové medaili! Pro české plavání je to další "bramborová" z těchto závodů. Na předchozích hrách v Italii v roce 2005 skončil na čtvrtém místě Martin BAĎURA na trati 100 m znak a o dva roky dříve byla čtvrtá v Paříži na 400 m polohový závod Tereza FIALOVÁ.

V dalších indiduálních startech, tzn. 100 m volný způsob a motýlek, Michal už do odpoledních finálových rozplaveb ale nepostoupil. Posledním jeho startem byl motýlkový úsek v polohové štafetě 4 x 100 m polohově. Zaplaval ho letmo za 59,10, ale štafeta byla po doplavání diskvalifikována. V následující tabulce je přehled Michalových startů na EYOF včetně porovnání s jeho osobními rekordy v dlouhém bazénu:

9. olympijský festival evropské mládeže (EYOF)   Srbsko - Bělehrad   23. - 27.7.2007
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
LEDL Michal91450 VZfin.A00:24,120%07/02_ZMČR00:24,01
250 VZroz.00:24,200%07/02_ZMČR00:24,01
19100 VZroz.00:54,40-2%07/06_LMČRd00:53,37
18100 M roz.00:59,34-1%06/07_LMČR00:58,27

V osmičlené plavecké reprezentaci ČR mělo své zastoupení i USK. Klára KUČEROVÁ (93) i Jakub MALÝ (92) postoupili ve všech svých individuálních disciplínách do finálových rozplaveb. Celkem tedy pět startů (!) byť "jenom" ve finále B. Na trati 400 m polohově skončil Jakub dokonce desátý, což bylo druhé nejlepší umístění našich kadetů v Bělehradě. Na stejné trati jako Jakub zaznamenaly největší úspěch kadetky ČR. Barbora ZÁVODOVÁ (93) z KPS Ostrava doplavala ve finále A na sedmém místě. Na trati 200 m znak pak Barbora doplavala devátá. Tím je výčet umístění do desátého místa bohužel úplný. V kadetech soutěžily společně ročníky 91 a 92, u kadetek pak ročníky 93 a 94.

Start finálového závodu na 50 m volný způsob

kalendář

Michal LEDL postoupil do finále druhým nejlepším časem. Po jeho pravé ruce
startuje v čepičce s italskou trikolórou pozdější vítěz Fabio Gimondi.

Do oddílového internetového Registru výkonů zatím nebyly vloženy žádné výkony z tohoto závodu. Kompletní výsledky plavecké části závodů EYOF jsou na stránkách Plaveckého svazu Srbska.

autor: mtb | komentářů: 0